Michael Jackson BG
Michael Jackson BG

Българският форум за истинските почитатели на легендарния Крал на поп музиката и най-великия ентъртейнър за всички времена Майкъл Джаксън

ИндексТърсенеРегистрирайте сеВход

Share | 

Началото на лудостта

Go down 
АвторСъобщение
kimjackson

Брой мнения : 450
Местожителство : Испания

ПисанеЗаглавие: Началото на лудостта   Вто Окт 06, 2009 8:38 am

Като сме започнали с теми-спомени,не може да нямаме една от вечните. Как се пофенчихте?С какво ви привлече Майкъл в неговият свят?Тези истории винаги са ми много интересни да ги слушам/чета.Очаквам ви. OK

Моята одесея е от по-известните,може да почака.
Върнете се в началото Go down
BJ

Брой мнения : 133
Местожителство : Пловдив

ПисанеЗаглавие: Re: Началото на лудостта   Вто Окт 06, 2009 2:08 pm

Айде първа тогава.Хм...с какво ме привлече,най напред естествено с гласа и външността си,открихме го всички в махалата още като 13 годишни хлапета,едно момче от нашия блок го беше открил първи и може да се каже,че той ни пофенчи.Първия ми слушан албум беше ЛОШ-като чух ангелското му гласче,после и красивата му физиономия се влюбих,любов от пръв поглед,колкото повече го слушах и гледах все повече потъвах и потъвах,в погледа му,в усмивката.Дойде ред и текстовете да чувам,не само да ги слушам.Колкото повече ги разбирах,толкова повече исках от тях.Следващия беше Трилър-е няма такава истерия-това Били Джиййн,Бийт Ит,самия Трилър,това беше любов,истерия и незнам още...само като чуех името Майкъл Джаксън и настръхвах така и до днес.На Оф Дъ Уол пък окончателно реших,че това е най добрия изпълнител на такат наречената черна музика и също и че по принцип обичам черната музика-Ар енд Би основно.Май стана дългичък поста ми,но ми беше интересно да споделя в такава тема.И накрая само икам да добавя че се пофенчих чрез всичко обобщаващо името МАЙКЪЛ ДЖАКСЪН! big smile Кими още веднъж благодаря за още една от хубавите ти теми,а сега сте вие!
carrottopdot

Брой мнения : 276
Местожителство : sofia

ПисанеЗаглавие: Re: Началото на лудостта   Вто Окт 06, 2009 3:19 pm

При мен всичко започна с една касетка на моя съседка.Първата песен,която чух беше One Day in Your Life.Правете си сметка за кои години става дума.Щом я чух ми се стори,че това е най-красивата песен,която съм чувала.Нито знаех как изглежда,нито какъв е по народност,нито нищо.Всеки ден прибирайки се от училище ходех във въпросното съседче да ми пусне касетката.Беше нещо като всекидневен ритуал.След това за първи път видях физиономията на нашия човек на обложката на Трилър.Започна едно постоянно търкане на плочата.Останалото е история.Любов завинаги.Сега обаче съжалявам,че не съм била от по-настървените фенове,които ходят по концерти и го следват на всяка крачка.Не че бих имала такава възможност де,ама сега ми се струва ,че не съм направила достатъчно за своята голяма музикална любов.
kimjackson

ПисанеЗаглавие: Re: Началото на лудостта   Вто Окт 06, 2009 11:47 pm

Ох,и двете сте от едни времена и с едни спомени!... uuuh
lya

Брой мнения : 56

ПисанеЗаглавие: Re: Началото на лудостта   Сря Окт 07, 2009 12:48 am

87-ма, гаджето ми даде ΒΑD,бях 7-ми, а той 5-ти клас
и на междучасията зад училището ми показваше как танцува Майкъл!
Харесвах музиката, танците, но когато разбрах що за човек е Майкъл
ми стана идол и кумир-личност ,на която искам да приличам и до ден
днешен.
kimjackson

ПисанеЗаглавие: Re: Началото на лудостта   Сря Окт 07, 2009 12:57 am

Хаха,била си му кака. hahaha Но да е живо и здраво момчето,дето те е "запознало" с Майкъл!
mimkata

Брой мнения : 174
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: Началото на лудостта   Сря Окт 07, 2009 1:42 am

Аз бях написала с какво точно ме заплени в една от темите ...дългичко е така ,че го копирах..
------
Божеееее....Не мога да разбера как е толкова мил,добър ,човечен ,някак си детински.... и когато се качи на сцената става такъв Бог,толкова секси, толкова различен. Приспособява се към всяка песен, можеш да почувстваш както и него така и песента....между Били Джин и Heal the world няма нищо общо ,а той ги пее по-невероятен начин и двете...Можеби това е нещото ,благодарение ,на което започнах да се интересувам от Майкъл.....тази негова промяна на сцената ,сеедно е облечен с някаква др кожа ,сеедно е някой др човек и щом свърши концерта става пак същия Майк, искащ просто да излекува света ,да помогне на всеки и да бъде обичан...
Толкова мн ми липсва....Толкова мн го обичам...
----------
Като цяло тази негова промяна ме впечатли на първо вр...След това започнах да се вслушвам в текстовете му и като цяло да се инт от него.За жалост тази моя така наречена мания не е кой зн от колко вр някъде (2-3 год,все пак по вр на последния му албум аз съм била на 7..)но съм сиг че ще е до края..
gerigugi

Брой мнения : 159

ПисанеЗаглавие: Re: Началото на лудостта   Сря Окт 07, 2009 2:31 am

Началото...беше толкова отдавна преди двуцифрено число години, в зората на демокрацията. Била съм малка, на 8-9 години. незнам коя е първата песен, която съм чула. Може и да е Smooth criminal, защото и до днес е първото нещо, което ми идва на ума като чуя името на Майкъл.
Сестра ми, като по-голяма, му стана фен първа. Записваше касетки, събираше плакати. Леле каква радост беше като излезе албума Dangerous. Събрахме си пари и си го купихме и беше с толкова хубава и шарена обложка. Колко сме въртели касетките и колко сме пяли с пълни гърла, без дори да знаем текстовете. Леле, а за списанията Bravo и Popcorn колко сме обикаляли реповете. Продавачките ни бяха запомнили и ни пазеха броевете. Бяха с толкова цветни и хубави снимки. Изрязвахме малките снимки и ги лепяхме в тефтери и тетрадки. А стените на цялата ни стая бяха облепени с плакати на Майкъл. Всичкие ни приятели толкова разбираха нашата мания. че ни събираха плакати. Дори някой беше взел книгата на Майкъл отнякъде и ни я беше подарил. А каква радост беше когато пуснаха безплатно МТВ и даваха толкова много клипове на Майкъл. Black&White го въртяха почти постоянно. И In the closet, за мен беше невероятен клип, толкова секси. Тогава си мислих, че Майкъл ходи с Наоми aaaaaaahaha
Песните на Майкъл бяха първите, на които се опитвахме да разбираме текстовете, след като започнахме да учим английски и колко сме се смели на глупостите, които сме пели преди това. beautiful
Psihea

Брой мнения : 87
Местожителство : United Kingdom

ПисанеЗаглавие: Re: Началото на лудостта   Сря Окт 07, 2009 2:33 am

Earth song aaah
kimjackson

ПисанеЗаглавие: Re: Началото на лудостта   Сря Окт 07, 2009 3:14 am

Преди две или двайсет години,всичките си имате интересни първи срещи с Майкъл. OK
Моето си е цяла одесея. leleee
През далееечната 1985 майка ми донесе записана касетка в къщи,на която последната песен от първата страна беше Трилър.Тогава,обаче си нямах идея нито за името на песента,нито за името на изпълнителя.Няма да забравя,как си я въртях постоянно,танцувах си в хола самичка и много се кефех,особено на скърцащата врата и смеха.Виках й "вълците". oh no Последва 1988,майка ми/пак/ се върна от Сирия и покрай другите ми любимци/Aha,Мадона,Саманта,Сандра,СиСи Кеч/,ми донесе и две оригинални касетки,от които ми пееше едно симпатично малко негърче. smile Слушах само тези две касетки по цял ден на уокмена!Любими песни ми станаха Ben,To Make My Father Proud!Въртях ги най-много! Тогава не знаех английски,но настръхвах от музиката и гласът!А може би съм чувствала със сърцето си,че пее нещо прекрасно! Името на нашият човек го четях Мишел Жаксон/учех френски и така/,хахаха!На следващата 1989 година отидохме и ние с брат ми с майка ми в Сирия.Там се запознах с Ралица от Пловдив,която ми стана една от най-добрите приятелки впоследствие.Тя ми говореше често за един велик певец,дето тябвало да ми пусне песните му като се приберем в родината...А един ден майка и братчето/тогава бях на 14г,той на 12/ се завърнаха от пазара в града с куп плакати/60 по-точно,хаха/.Сред милия ми Мортен Харкет и Брус Ли-то на брат ми имаше три плаката/два големи и един малък/, на които се мъдреше името на моя Мишел Жаксон. Проснах ги трите на леглото и го зяпах в продължение на часове!А брат ми подскачаше около мен-"Сестра ми е влюбена в негър!"Хахаха!Хич не забелязвах,че на единия плакат,с много снимки е ту черен,ту по-бял,хич не ми пукаше!Като се прибрахме в БГ всички плакати се оказаха на стената.Имаше разнообразие...Един ден в едно междучасие в училище,една съученичка като писна-Майкъъъъъъл!Отидох веднага при нея да видя кой е този,по който толкова пищи!Видях снимката,на плакат,от Бед!Възкликнах-Ама той верно бил хубав!Петя ме погледна странно...Тоава видях надписа Мишел Жаксон...О,казвам,имам му касетки на твоя човек,ама пее като малък...Тя почна да ме моли да й ги дам...Казах,че няма такъв вариант,мога само да й ги запиша,защото ги слушам непрекъснато!О,ама ти си вече фенка,-реши Петя! Да не съм луда като теб,отговорих! Скоро след това ,при един разговор с Ралица,като ми каза,че слуша Майкъл я накарах да ми го пусне,че ми е писнало все за него да чувам.Пусна ми I Just Can´t Stop Loving You и Dirty Diana и настана един рев!Виждам се и сега седнала на пода в коридора,със слушалката и ревяща като бебе,без да знам защо!Е,гати емоцията!Тя ме светна,че е тръгнал филм по кината!През февруари 1990 въпросният филм стигна и до Бяла...на 26.02 с най-добрата ми приятелка Антония отидохме на първата прожекция на Moonwalker!Препълнената зала,ние на последния ред,странното чувство преди да почне филма,крясъка още на първия кадър с лицето на Майкъл,изтрелването най-отпред до сцената малко след това,излизането от киното като зомбирани...всичко помня кристално ясно!От тогава всичко друго е история.Като приказка без край! smile
LOCKY

Брой мнения : 399

ПисанеЗаглавие: Re: Началото на лудостта   Сря Окт 07, 2009 9:38 am

Моята история на зарибяването съм я разказвал толкова много пъти, че вече сам на себе си съм досаден като си я спомня, но по темата ще кажа едно... изобщо не знам къде щях да съм сега, как щях да се чувствам, с какви хора щях да съм заобиколен и изобщо що за човек щях да съм, ако не бях намерил Майкъл... Нека го кажа така: имам двама бащи... единия се грижеше за физическото ми оцеляване, а другия за душевното ми равновесие... този другия е Майкъл Джаксън.
BJ

Брой мнения : 133
Местожителство : Пловдив

ПисанеЗаглавие: Re: Началото на лудостта   Сря Окт 07, 2009 3:13 pm

Всички сте толкова сладки и мили,Кими направо си те представих на пода... aaaaaaahaha
valiamj

Брой мнения : 101

ПисанеЗаглавие: Re: Началото на лудостта   Сря Окт 07, 2009 3:23 pm

Каква хубава тема! При мен фенството започна от една съседка ,която все ми показваше плакати,пускаше ми музиката му като се събирахме.После един приятел ми пусна Smooth Criminal и като се започна та досега се офенчих.Помня как майкй ми купи албума Лош от пазара и колко щастлива бях.След това започна и ходенето на фенски срещи в Двореца на децата,където си го слушахме,гледахме и обменяхме информация. Това е моята история!
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Началото на лудостта   

Началото на лудостта
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Michael Jackson BG :: Michael Jackson :: Forever Michael-
Идете на: